16 gru 2012

Made In China ?

Hei ;*
Dług mnie tutaj nie było. Miałam lekki kryzys, nie mogłam się ze wszystkim uporać z pracą na blogu ze szkołą i wgl. Założyłam nowe konto na google i chciałam tam dalej prowadzić bloga, założyłam go 12.12.12r. z fajną datą. Taak tylko że mądra ja, zapomniałam hasła na to konto -.- Taaak się zdenerwowałam ... grrrr... :-/ Starałam się już tysiąc razy i nic. Teraz to mogę tylko sobie wejść pod ten adres i patrzeć na niego xd Bo adres to na szczęście zapamiętałam :D
Teraz powróciłam z nowymi pomysłami i świeżą głową. :) Mam już wymyślonych kilka postów . .Także czekajcie.
Nie usunęłam tego bloga, tak jak to robię zawsze gdy mam taki ''kryzys'', ale cieszę się, a po za tym nie mogłabym go usunąć ! Za dużo wspomnień i za dużo pisania by przepadło,  xD A w szczególności post o tym co zrobić by twój blog nie był popularny ani czytany xDDD

To jest adres do tego bloga : http://paulixlife.blogspot.com/ 

Julia Tarasiewicz 
 Olcie ♥
 Weronika Wera 
 Monika 
 Gabriella Connery  

 One umieściły komentarze na moim blogu, napiszę do nich co do tej pomyłki :D


Pamiętacie ten post o dziwnej Japoni ? Jak nie to zapraszam Dziwna Japonia <3  .
 A jak pamiętacie : to mam tym razem zdjęcia związane z Chinami. 

Często widzimy napis na różnych zabawkach i nie tylko ''Made  in China''. Ale nie myślimy jak oni mogą ciężko pracować, by taką zabawkę lub inną rzecz zrobić : 


  


 
  

 Ci pracownicy należą do najmniej zarabiających osób w kraju. Są to najczęściej tzw. robotnicy nongmingong, którzy poszukiwaniu zajęcia przyjechali ze wsi do miasta. Mogą liczyć na około 1000 juanów (530 zł) wynagrodzenia miesięcznie. Nieco więcej dostaje osoba, której uda się zdobyć meldunek - 1500 juanów (770 zł).

Jak podaje chiński urząd statystyczny średnie miesięczne wynagrodzenie robotników pracujących w mieście w państwowych firmach wynosi 3537 juanów (1815 zł). Jednak w ocenie zwykłych Chińczyków dane te są znacznie zawyżone.

Chcielibyście tak pracować ?
Piszcie w komentarzach :)
Do następnego : Papatki <3

3 komentarze:

  1. Zapraszamy :)
    http://olcie323.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. szkoda mi tych ludzi ... i zapraszam do mnie za każdy kom i obserwację się odwdzięczam :D

    OdpowiedzUsuń