7 lut 2013

Sen

Hellołek ;*
Usunęłam niektóre niepotrzebne na tym blogu posty  ;;))
Chciałabym by was więcej tu przyszło, :) Było by fajniej, ja bym ciekawsze posty pisała i wgl.
Zostawiłam już komentarze na niektórych blogach :* :)
   

Teraz czas na tematyczny post. Prosiłabym o nie kopiowanie, gdyż ja sama go napisałam :)
Dowiecie się przez co mamy koszmary nocne i co powinniśmy zrobić przed snem :)
Jest także mały eksperyment. Zapraszam :)

Sen
 
Sen dużo nam daje energii. Gdy śpimy nasze mięśnie i ciało odpoczywa chodź i tak jesteśmy w ruchu. Nie wierzycie ? To np. gdy się wiercimy też się ruszamy. Ale nie jest to akurat oznaka tego że źle śpimy czy mamy koszmary nocne. Gdy się w nocy ruszamy to znaczy że z nami jest wszystko w porządku i że właśnie dobrze śpimy. Czasami pewnie zauważyliście że zasnęliście leżąc na plecach a budzicie się leżąc na boku. Czy czasami w poprzek :) To jest właśnie oznaka że się w nocy ruszamy.
Ale nie tylko rusza się nasze ciało ale także nasz mózg pracuje. Śpiąc nasz mózg niestety nie odpoczywa. A to dlatego że śnimy. Nawet jeśli budzisz się i myślisz że nic nie śniłeś, to się mylisz. Sny składają się z pewnych faz, dlatego co niektóre sny nam umykają i ich nie pamiętamy. Mówią też, że jak się budzimy i popatrzymy w lustro wtedy zapominamy co nam się śniło. ( u mnie się sprawdza) By uniknąć strasznego snu tzw. koszmaru, mówi się, by nie przejadać się przed snem i nie jeść niezdrowych rzeczy, tzw. fast foodów. To jest z jednej strony prawda a z drugiej fałsz. Przecież to nie polega na tym że gdy zjemy np. pizzę przed snem to od razu będzie nam się śniło coś złego i strasznego. Nie! To polega na tym że jak coś już zjemy i nas rozboli brzuch, to wtedy może nam się będą śnić koszmary, ale to też nie zawsze. Ponieważ, gdy czujemy że coś nas  boli, to raczej trudno spać, prawda ? Ale jak już zaśniemy to przez te ''męczenie'', mogą się nam śnić raczej nie przyjemne sny. Przed położeniem się do łóżka powinieneś mieć : wywietrzony pokój, ciemną sypialnię, świeżą pościel. Powinieneś także przed pójściem spać pójść do toalety i przygotować szklankę wody, by później nie wstawać i niepotrzebnie się rozbudzać. Możesz także włączyć cichą, spokojną muzykę by szybciej zasnąć. Zasypiasz przy telewizorze ? To znaczy że zagłuszasz swoje myśli przed snem, dźwiękami wydobywającymi się z telewizora. Dla jednych to może teraz dobrze zabrzmiało, bo niektórzy czasami narzekają, że za dużo myślą przed snem :) Ale raczej nie powinno się zasypiać przy telewizorze czy laptopie, ponieważ rażące światło z tych urządzeń nas pobudza. A powinniśmy przecież zasnąć. Dla różnych ludzi zapotrzebowanie na sen jest inne, np. dla noworodków do 18h, dla nastolatków wystarczy spać do 8h, a dla ludzi starszych jeszcze mniej. By nie męczyć się ze wstawaniem i być rannym ptaszkiem, wystarczy przeprowadzić taki mały eksperyment : Codziennie przez trzy dni kłaść się o tej samej godzinie, np. 21:00. Nawet jeśli  nazajutrz  nie będzie nam się chciało wstawać to musimy wstać o ustalonej godzinie np. o 9:00 ( np. w weekendy :) ). Dopiero gdzieś tak za trzy dni nasz organizm przestawi się i przyzwyczai  do takiego trybu spania. Więc polecam wypróbować takie coś w okresie szkoły :) Wtedy nie będziemy marudzić że musimy wstać hihi :)


Mam nadzieję że się spodobało. Proszę o nie kopiowanie, gdyż ja sama to wszystko pisałam :)
Myślę że chociaż trochę ludzi to przeczytało. Bardzo mi na tym zależy :)
Paola

6 komentarzy:

 1. Ja nie lubię koszmarów. Śnią mi się latające drabiny xd
  W wolnej chwili zapraszam ; http://the-szlachta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi się nic nie sni :D
  juleczkablog.blogspot.com -skomentuj :D

  OdpowiedzUsuń
 3. przeczytalam i ja osobiscie nie pamietam swoich snow, czasem tylko jakies urywki, a to przez to ze mam bezsennosc wiec jak dobrze pojdzie to spie max 4 godziny na dobe.

  sky-lila.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Aleeee fajny blog i wpisy . <3.<3 Obs za obs ? ja juz obserwuje ;D zapraszam : Giftuu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń